AKÝ PLOT SI VYBRAŤ?

Ak čelíte rozhodnutiu, aký plot postaviť – prečítajte si niektoré z našich návrhov. Dnes na trhu existuje veľké množstvo materiálov, farieb, systémov, návrhov. Môžete sa v tom stratiť …

PRED ZAČATÍM VÝSTAVBY.

Všetci chceme, aby sa dom a jeho okolie stalo útočiskom, do ktorého sa radi vrátime. Pokoj a bezpečnosť nám poskytne dobre vybraný a pevne postavený plot. Ako urobiť plot ktorý sa stane nielen trvalou ochranou súkromia, ale aj ozdobným prvkom Vášho pozemku?

Pri rozhodovaní o výstavbe plota musíme vziať do úvahy niekoľko dôležitých faktorov, vďaka ktorým bude plniť svoje funkcie mnoho rokov. V prvom rade by malo byť oplotenie postavené v súlade so zásadami stavebného zákona. Dodávateľ by mal mať príslušnú kvalifikáciu a oprávnenia, vďaka ktorým bude odborne postupovať a zohľadní všetky parametre a to hlavne stavenisko, druh pôdy, bezprostredné okolie, ročné obdobie atď. Nájsť odborníka nie je ľahké. Stojí za to požiadať o referencie a skúsenosti, pretože poplatok za služby často prevyšuje sumu vynaloženú na materiál na výrobu plotov. Uistime sa, že sa táto cena vyplatí. Nezabúdajme: spoľahlivý dodávateľ, ktorý bude dobre vykonávať svoju prácu, je rovnako dôležitý ako dobrá kvalita blokov, z ktorých postavíme plot.

VÝBER OPLOTENIA.

Plot by mal byť prispôsobený štýlu, v ktorom je dom postavený. Ak je architektúra domu klasická a pokojná, potom bude štiepané oplotenie GORC® dobrou voľbou. Štiepaná plocha plotových tvárnic dodávajú plotu jedinečný a ušľachtilý vzhľad. Systém GORC® Top je ideálny na stavbu pevných stien. Charakteristický povrch blokov dokonale zvýrazňuje štruktúru. Moderná architektúra nehnuteľnosti bude dokonale hrať s oplotením ROMA, ktorý dokonale zodpovedá súčasným trendom v stavebníctve. ROMA Classic, ROMA Horizon a ROMA Perfect -oplotenie sa vyznačuje jednoduchosťou formy. Ľudia, ktorí majú radi ľahkú avantgardu, budú mať radi systém MODYŃ, ktorého bloky majú mierne klenutý tvar, vďaka čomu okolie domu nadobúda osobitý a originálny charakter.

Pri výbere plotu je mimoriadne dôležitým parametrom jeho farba. Plot porovnávame s farbou fasády, strechy, dláždených kameňov alebo iného prvku prostredia. Môžeme si vybrať jednofarebné bloky alebo bloky vyrobené z MULTI-COLOR® melíre. Pri sérii MULTI-COLOR® je efekt koláže získaný v priebehu výroby a pôsobí dojmom jemnej prelinavosti farieb. Každý blok je tu mierne odlišne sfarbený, čo po správnom usporiadaní vytvára krásny a prirodzený efekt.

Betónové bloky systémov oplotenia GORC®, ROMA a MODYŃ umožňujú stavať rôzne druhy oplotenia – s úzkymi stĺpmi a nízkym základom, cez masívnejšie so širšími stĺpikmi až po vysoké plné steny, ktoré úplne oddeľujú náš majetok od rušivých momentov.