Chodník zo zámkovej dlažby.

Zámková dlažba je univerzálny materiál, ktorý sa dá použiť pri mnohých stavebných prácach. Používa sa však predovšetkým na pokládku ciest a chodníkov. Navrhujeme Vám, ako na to!

Dlažba môže byť jednou z dekorácií vašej nehnuteľnosti. Okrem toho má tento architektonický prvok samozrejme aj úžitkovú hodnotu. Vďaka použitiu estetických dlaždíc bude chodník nielen pekný, ale aj odolný. Ako urobiť taký prvok v blízkosti domu? Začať treba plánovaním a výberom správnej dlažby. Ako naplánovať chodník okolo domu? Chodník zvyčajne vedie od brány k predným dverám, spája záhradu s domom. Môže tiež spájať dom a jeho bezprostredné okolie. Existuje veľa možností. Najprv musíte určiť miesta, kam povedie chodník. Spravidla začíname najdôležitejšími komunikačnými trasami a končíme najmenej dôležitými cestami. Keď je všetko nakreslené a zmerané, mali by ste vybrať správnu dlažbu.

Zámková dlažby – dobrý výber.

Pri zhotovení chodníka môžete použiť celý rad materiálov. Môže to byť napríklad betónový poter, záhradné dosky alebo kamenivo. Pri analýze materiálov si treba uvedomiť veľkú výhodu povrchov zhotovených zo zámkovej dlažby nad ostatnými. V prvom rade je to odolný materiál, odolný proti mrazu a oderu, ako aj silnému zaťaženiu. Veľkou výhodou dlažby je tiež ľahká pokládka, pri ktorej sa nepoužívajú mokré spojivá. Odstraňovanie snehu z chodníka je veľmi jednoduché.

Dlažby – vzory a hrúbka.

K dispozícii máme bohatý výber vzorov, tvarov, textúr a farieb. Nie je ťažké vybrať si dlažbu podľa svojho vlastného vkusu. Kombináciou niekoľkých druhov zámkovej dlažby na jednej ploche môžete vytvoriť rôzne pútavé kompozície. Estetika je samozrejme veľmi dôležitá pre každého vlastníka, nezabúdajme však na ďalšie praktické aspekty. Hrúbka je tiež dôležitá. Povrch musí byť samozrejme pevnejší pre povrchy vystavené vyššiemu zaťaženiu. Na peši prejazd používame dlažbu 4-6 cm.

Dlažby nevyžadujú komplikované operácie, aby sa udržali čisté a v dobrom stave. Niekedy sa môžu objaviť problematické škvrny, napríklad z motorového oleja, tuku alebo dokonca aj zo zvyškového cementu alebo farby. Toto nie je koniec sveta! Môžete sa s tým vysporiadať pomerne rýchlo. Najčastejšie postačí vyčistiť dlažbu pomocou tlakového čističa. V prípade mastných škvŕn, možme použiť piesok. Mal by efektívne absorbovať tuk. Potom povrch očistite saponátom a vodou. Na trhu nájdete aj špeciálne čističe.