Moderná fasáda budovy – spoznaj 5 základné výhody dekoračného obkladového kameňa.

Pri navrhovaní povrchovej úpravy vonkajších stien budovy sa najčastejšie rozhodneme pre klasickú omietku. Aj keď je to lacné a overené riešenie, dnes sa pomaly vytráca z módy. To všetko vďaka moderným fasádam v podobe dekoračného kameňa. Nie je to len odolný materiál, ale aj vysoko estetický. Objavte jeho 5 najväčších výhod a zistite, prečo by ste si nim mali vyzdobiť svoj domov.

1. Dekoračný kameň na stene – pevnosť betónu.

Aj keď sa tento materiál nazýva kameň, je vyrobený z betónu. Použitie tejto suroviny zaručuje odolnosť voči mechanickému poškodeniu a odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Betónové obklady nebudú ovplyvnené zrážkami, mrazom alebo intenzívnym slnečným žiarením. Môžu zdobiť fasádu vášho domu po mnoho rokov a nemusíte sa starať o ich údržbu.

2. Fasáda z dekoračného kameňa – prírodná estetika.

Hoci je dekoračný kameň vyrobený z betónu, vyzerá ako prírodný kameň. Snívate o žulovej fasáde? Nemusíte minúť veľa peňazí, aby ste si mohli vychutnať jej prirodzené kúzlo. Ponuka Bruk-Bet zahŕňa výrobky, ktoré sa jej podobajú a sú oveľa lacnejšie. Alebo možno uvažujete o pokrytí stien dreveným obkladom? Skvelý nápad! Nevýhodou však je, že prírodné drevo sa vyznačuje nízkou životnosťou a vyžaduje častú starostlivosť. Betónový dekoračný obklad (napr. ALBERO) napodobňuje jeho vzhľad a má omnoho vyššiu úroveň odolnosti.

3. Fasádny obklad – ľahká montáž.

Dekoračný obklad je navrhnutý tak, aby montáž bola čo najjednoduchšia. Pri rezaní nespôsobujú žiadne ťažkosti, sú ľahké a ľahko sa opracovávajú. Vonkajšia stena može vyzerať tak, že je vyrobená z mnohých prvkov – prírodného kameňa (CELTIC®), tehly (KLINKIERYT®), starej použitej tehly(STARÁ TEHLA®), alebo dreva.

4. Dekoračný kameň – flexibilita aranžovania.

Veľkým plusom dekoračného kameňa je skutočnosť, že ho možno položiť roznými spôsobmi. Ak chcete, zakryte vonkajšie steny na úrovni celého prízemia. Ak chcete navrhnúť zaujímavejšiu formu, ozdobte iba rohy budovy alebo časti okolo dverí a okien. Dekoračný kameň je estetický materiál, ktorý môže ľahko dominovať na budove. Mali by ste popremýšľať o tom, či ho chcete položiť na celý povrch stien – alebo je lepšie kameň použiť iba ako premyslený ornament.

5. Dekoračný kameň – nielen pre vonkajšie steny.

Umiestnením ozdobného fasádneho kameňa na vonkajšie steny vášho domu získate dokonalý vzhľad. Pamätajte však, že tento materiál sa dá použiť aj v interiéroch. Vyzerá skvele ako dekorácia steny v jedálni alebo obývacej izbe. Môžete ho použiť na obloženie takých reprezentatívnych prvkov, ako je napríklad krb.

Oboznámte sa s ponukou dekoračných kameňov spoločnosti Bruk-Bet a vyberte si variant, ktorý najlepšie vyhovuje vašim očakávaniam.