IMPREGNÁCIA BETÓNOVÉHO PLOTA

Jesenné a zimné počasie zle vplýva aj na ploty, ktoré sa vplyvom atmosférických podmienok zhoršujú a strácajú svoj pôvodný, pekný vzhľad. Avšak, rovnako ako u iných prvkov záhradnej výzdoby, existujú účinné metódy na ich osvieženie a obnovenie do pôvodného stavu. Počas celého roka pôsobia na betónový plot zrážky, sneženie, vietor, prach a iné nečistoty. Výsledkom je strata intenzity farby, výskyt lišajníkov a húb a vznikajú nevzhľadné biele škvrny a škvrny, ktoré sú takzvaným výkvetom uhličitanu.

Renovácia plotu by sa malo začať dôkladným očistením nečistôt, ktoré sa na ňom nachádzajú. Na tento účel je vhodný špeciálny prípravok JONIEC®, ktorý sa najčastejšie používa na materiály, ako sú napríklad modulárne betónové ploty, ale aj na betónové dlažby. Pred plánovanou impregnáciou alebo natieraním povrchu ho odporúčame používať na očistenie povrchu od usadenín vápnika a iných nečistôt.


Prípravok by sa mal na povrch nanášať štetcom alebo postrekovačom na znečistený povrch a počkať niekoľko minút. Pri nanášaní produktu sa objaví pena, ktorej intenzita závisí od toho, aký špinavý je plot. Aplikuje sa niekoľkokrát bez umývania, až kým pena nezmizne. Pretože reakcia môže byť dosť prudka, odporúčame si udržať primeranú vzdialenosť. Ak sa výkvety zo stavebných materiálov odstránia, je lepšie povrchy neumývať vodou. Malo by sa pamätať na to, že výkvet je prírodný proces, ktorý je výsledkom minerálneho pôvodu materiálov. Vďaka primeranej impregnácii povrchu plotu však môžete minimalizovať pravdepodobnosť ich vzniku.

UPOZORNENIE! Ak sa po odstránení výkvetu použije „Impregnácia pre ploty“, môže sa použiť až po 5 až 7 dňoch od okamihu nanesenia prípravku na odstránenie výkvetov.

Špeciálna impregnácia plotov PROTECT je veľmi účinná, čo odporúčame najmä pre betónové ploty, kamenné bloky a prefabrikované prvky. Jeho použitie zvyšuje odolnosť plotov voči akýmkoľvek nečistotám a nepriaznivým poveternostným podmienkam a súčasne zlepšuje vzhľad plotu: znižuje jeho oter a zosilňuje farbu. Impregnácia sa odporúča vykonať najskôr mesiac po výstavbe na vyčistenom a suchom povrchu plotu.

Primeraná starostlivosť a ochrana betónového plotu predĺži jeho trvanlivosť a prirodzený vzhľad. Nezabudnite na pravidelnú údržbu (odporúča sa vykonať procedúru v priemere každých 2-5 rokov) a náš plot nám bude slúžiť mnoho rokov.