Plot je jednou z prvých vecí, ktoré si všimneme pri pohľade na nehnuteľnosť. Je to ukážka každej nehnuteľnosti, preto je dôležité prispôsobiť štýl a farbu oplotenia celému prostrediu. Farby oplotenia zohrávajú rovnako dôležitú úlohu ako ostatné prvky architektúry.

Všetci chceme, aby dom a jeho okolie bolo útulné miesto, do ktorého sa radi vraciame. Ako vybudovať oplotenie, ktoré slúži nielen na trvalú ochranu súkromia, ale aj ako dekoratívny prvok, ktorý skrášli váš pozemok? Plot by mal byť prispôsobený štýlu, v ktorom je dom postavený. Veľký výber farebných odtieňov oplotenia GORC® vám umožňuje prispôsobiť sa k farbe strechy, fasády alebo akéhokoľvek iného prvku v okolí vášho domu. Jemné farebné odtiene blízke farbám prírody vám umožňujú dosiahnuť efekt „prelínania“ s okolím. Intenzívne odtiene robia z plotu dominantným prvkom.

Široká paleta odtieňov oplotenia GORC® obsahuje jednofarebné odtiene (piesok, čierna, krémová, oceľ) a MULTI-COLOR® (onyx, pyrit, vera, citrín, goethit, bronzit, láva, alaska, silver). MULTI-COLOR® je efekt získaný v priebehu výroby. Charakteristickým rysom MULTI-COLOR® je to, že každý blok je farebne odlišný v dôsledku prirodzeného miešania farieb vo výrobných formách. Pri stavbe plotu dávajte pozor na rôzne farebné rozloženie v každom bloku a vytvorte najkrajšiu farebnú kombináciu. Najlepší účinok sa dosiahne zmiešaním blokov tak, aby v jednej oblasti nedošlo k prevahe jednej farby.

AKÉ FAREBNÉ PREVEDENIE ZVOLIŤ PRE VÁŠ PLOT?

Farba plota by malo byť prispôsobená nášmu domovu, aby harmonizoval a tvoril estetický celok. V prípade betónových plotov sa najľahšie kombinujú pastelové odtiene s farbami fasády, kde prevláda ľahký tlmený odtieň. Na druhej strane sa pre tmavšie fasády najčastejšie vyberajú oceľovo sivé ploty. V prípade plných zabudovaných stien je však lepšie zostať v svetlejších farbách, ktoré osvetlia okolie. Celá tmavá stena môže budiť „smutný dojem“. Pri výbere odtieňa oplotenia môžeme brať do úvahy aj farbu ďalších prvkov prostredia domu, napríklad farbu dlažby.